Brnenská muzejní noc

Brněnská muzejní noc pátek 19. 5. 2006
18.00 - 0.30

www.muzejninoc.kultura-brno.cz

Úvodní slovo

Moravská galerie v Brně
Muzeum města Brna
Technické muzeum v Brně
Moravské zemské muzeum
Muzeum romské kultury
Muzeum Brněnska
Mendelovo muzeum
Dům umění města Brna
Knihovna Jiřího Mahena v Brně

Informace pro vozíčkáře

Jízdní řády

V Jihomoravském kraji

MUZEUM BRNĚNSKA

Památník písemnictví na Moravě
Rajhrad, Klášter 1
19.00 - 23.30 hodin
Památník písemnictví na Moravě v rajhradském klášteře byl otevřen teprve loni v létě. Účastníci Muzejní noci si mohou vedle stálé expozice prohlédnout i výstavu věnovanou básníku Františku Halasovi a jeho otci pod názvem Halasové - proletář a básník. Veřejnost má možnost prohlédnout si i unikátní historickou klášterní knihovnu se samohybným globusem s mapami a klášterní chrám sv. Petra a Pavla. V majestátních prostorách kláštera uvítají návštěvníky o Muzejní noci hudební produkce skupiny Gajdoši Brno.

Památník Mohyla míru
Prace, K Mohyle míru 200
19.00 - 23.30 hodin
V areálu Památníku Mohyla míru je možné shlédnout zcela novou, netradičně pojatou multimediální expozici "Bitva tří císařů. Slavkov / Austerlitz 1805". Návštěvníci jsou zde doslova vtaženi do děje, který se odehrál mezi Brnem a Slavkovem před více než dvěma sty lety, na monitorech a dotykové obrazovce s databází textů, ilustrací, animací a filmových scén si mohou najít informace, o které mají zájem. Ve slavnostně osvětleném areálu se představí s pásmem písní vztahujících se ke slavkovské bitvě cimbálová muzika DONAVA a v kapli hudba MUSICA NOVA.

Podhorácké muzeum
Předklášteří, Porta coeli 1001
19.00 - 23.30 hodin
Muzeum sídlí v areálu kláštera Porta coeli v Předklášteří. Zdejší expozice, jako jsou Mineralogie, Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. století, Dějiny a současnost kláštera a muzejní výstavy, jsou návštěvníkům přístupné celoročně. K hlavní výstavě sezony 2006 "Černé řemeslo", která je věnována kovářství, je pro návštěvníky Muzejní noci připraven bohatý program - kovářská dílna, řemeslnické tance, dramatické scénky, prodej léčivých bylin aj. Neopakovatelným zážitkem se jistě stane i pohled na slavnostně osvětlený portál klášterního chrámu.